Promocja
ikony strona główna dodaj do ulubionych kontakt
Optymalizacja
   Strona główna

   Oferta - pozycjonowanie

   Oferta - hosting

   Oferta - tworzenie stron

   Oferta specjalna

   Klienci

   Załóż serwer

   Pomoc

   Kontakt/Formularz

   LinkiReklama internetowa, optymalizacja i tanie pozycjonowanie stron

Poniżej ogólne informacje w jaki sposób pozycjonujemy strony klientów. W naszej ofercie znajdą Państwo pozycjonowanie stałe oraz pozycjonowanie jednorazowe.

Nie wszystkie hasła/frazy kluczowe wymagają stałego pozycjonowania by utrzymać się w wyszukiwarkach na wysokich pozycjach (pozycje 1-10, 1-20). Wiele haseł mniej konkurencyjnych lub powiązanych z regionem działania firmy, można wypozycjonować na wysokie pozycje tylko za opłatą jednorazową - pozycje 1-10, efekt utrzyma się bardzo długo. Przykładowe hasła które wypozycjonowaliśmy w ten sposób to np. "dekoracja wnętrz", "ogrody Poznań", "projektowanie wnętrz Warszawa", "fajki wodne", "rolety Gdynia", "pensjonat Jastrzębia Góra", "papier Gdynia", "agroturystyka Kaszuby", "Adblue" "nieruchomości Tychy", "agroturystyka Łeba", "transport Warszawa" i kilka tysięcy innych.

Pozycjonowanie jednorazowe jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku haseł mniej konkurencyjnych, gdy firma dysponuje ograniczonym budżetem. Pozycjonowanie jednorazowe można odświeżyć raz na jakiś czas gdyż z biegiem czasu pozycje mogą nieznacznie spaść (spadki są przeważnie niewielkie) - za poprawę pozycjonowania płaci się wówczas już tylko POŁOWĘ aktualnej ceny nowego pozycjonowania jednorazowego. W przypadku prostszych haseł przeważnie nasi Klienci robią poprawę pozycjonowania raz na 1-2 lata - są także klienci którzy po 3-5 latach od pozycjonowania jednorazowego mają w dalszym ciągu czołowe pozycje - np. hasła typu: "budowa hal tenisowych", "żaluzje Gdynia", "hale tenisowe".
Ofertę na tanie pozycjonowanie jednorazowe znajdą Państwo niżej.

Pozycjonowanie stałe w wyszukiwarce Google wskazane jest dla trudniejszych, bardziej konkurencyjnych haseł lub w sytuacji gdy hasła niekoniecznie są bardzo konkurencyjne ale klientowi zależy na absolutnej czołówce.
Na przykład - jeden klient woli zapłacić tylko za pozycjonowanie jednorazowe (ewentualnie po jakimś czasie zrobić sobie poprawę pozycjonowania za połowę ceny) i zadowalają go pozycja np. 5-10 a innego klienta satysfakcjonuje tylko pozycja 1-3 i gotowy jest ponieść opłaty miesięczne za pozycjonowanie stałe.
Tak więc czy zdecydować się na stałe pozycjonowanie strony nawet w przypadku mniej konkurencyjnych haseł zależy od celu jaki ma być osiągnięty.
Przy pozycjonowaniu stałym w Google, opłata liczona jest co miesiąc za pozycjonowanie każdego hasła osobno. W ten sposób pozycjonować można jedno lub więcej haseł i bardzo duży wzrost pozycji można uzyskać już w ciągu ok 20 dni - jednak przed przystąpieniem do takiego pozycjonowania muszą być spełnione pewne warunki. Pozycjonowanie to możemy zrobić "od razu" dla stron które przynajmniej od kilku miesięcy są widoczne w wyszukiwarce Google i są już teraz po tych wybranych hasłach (które miały by być pozycjonowane) w granicach pozycji ok 1-80. Wysokość opłaty uzależniona jest od trudności hasła - przeważnie od 50 do 250 zł netto/msc (ok 80% pozycjonowanych przez nas haseł/fraz mieści się w tym przedziale cenowym).
Gdy hasła miały by mieć pozycjonowanie stałe ale strony nie ma po tych hasłach w granicach pozycji ok 1-80, lub jest to zupełnie nowa strona to zalecane jest najpierw pozycjonowanie jednorazowe wg. oferty poniżej i dopiero po tym jednorazowym pozycjonowaniu można zdecydować się na stałe pozycjonowanie za opłatą miesięczną (już tylko dla wybranych najbardziej konkurencyjnych haseł). Pozycjonowanie to nazywa się stałe ale Pańswto mogą z niego w dowolnym czasie zrezygnować - nie wiążą się Państwo z nami żadną długoterminowa umowa. W dowolnym miesiącu można ze stałego pozycjonowania zrezygnować - lub zamówić je sobie np. tylko w wybranych miesiącach, np w sezonie wiosenno-letnim dla haseł sezonowych np. "kosiarki" lub "spływy kajakowe".


W praktyce pozycjonowanie odbywa się głównie wg 3 sposobów:
1. Klient decyduje się na pozycjonowanie jednorazowe na ok 10-15 haseł i w przypadku mniej konkurencyjnycyh haseł takie pozycjonowanie stron www wystarcza. Efekt końcowy pozycje 1-10, 1-20 na wszystkie lub wiekszość haseł. Na pozycjonowaniu jednorazowym klient zakańcza i jeżeli jest taka potrzeba to przypomina się np. raz na kilka miesięcy lub raz na rok w celu odświeżenia pozycjonowania gdyż z czasem pozycje troszeczkę mogą spaść - przy poprawie pozycjonowania płaci się połowę ceny nowego pozycjonowania.

2.. Klient decyduje się na pozycjonowanie jednorazowe na ok 10-15 haseł. Po tym jednorazowym pozycjonowaniu wybiera sobie np 1-4 najbardziej konkurencyjne lub najważniejsze hasła i na nie zleca dodatkowo tak zwane stałe pozycjonowanie, tak aby pozycje były jak najwyższe przez cały czas. Płaci się wówczas opłatę miesięczna za każde z wybranych haseł.

3.. Klienta interesuje pozycjonoowanie stałe i hasła o które pyta należą do dosyć mocno konkurencyjnych. Wówczas proponujemy takie stałe pozycjonowanie (z którego dowolnym miesiącu można zrezygnować). W przypadku gdy strona już teraz jest po tych wybranych hasłach w granicach pozycji 1-80 to można je zrobić od razu. W przypadku gdy to stosunkowo nowa strona i nie ma jej w granicach pozycji 1-80 to zalecane jest najpierw pozycjonowanie jednorazowe wg. oferty poniżej a dopiero póżniej stałe dla wybranych haseł.


Ogólna oferta na jednorazowe pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach (pozycjonowanie to inaczej: plasowanie lub popoularyzacja stron) na ok 10-15 haseł/fraz kluczowych:
Reklama internetowa - jeżeli chodzi o reklamę w internecie to niewątpliwie największe korzyści przyniesie Państwu wysoka pozycja w wyszukiwarkach a zwłaszcza w wyszukiwarce Google, gdyż jest to wyszukiwarka która ma ponad 90% rynku. Dlatego nasze pozycjonowanie stron internetowych skupione jest głównie pod Google i wysoka pozycja Państwa strony w Google jest dla nas głównym celem. Pozycjonowane przez nas strony pokazują się wysoko także w innych polskich wyszukiwarkach i katalogach, takich jak: Katalog Onet, Katalog Interia, Katalog WP, Netsprint, Bing, Yahoo. Koszt rejestracji strony w ponad 600 katalogach oraz jej pozycjonowanie w Google ()wyszukiwarka Google działa też w innych portalach i serwisach tematycznych np: onet.pl, interia.pl, gazeta.pl itp) - jest w granicach: 1000 - 2500 zł netto.

Co do spodziewanych efektów to póki nie znamy słów kluczowych ani adresu strony do pozycjonowania możemy przyjąć ogólne założenie:
  Google - pozycje 1-10 a przy wyjątkowo trudnych 1-20
  Onet, Interia - serwisy te korzystają z wyszukiwarki Google więc efekt powinien być identyczny jak w google.pl

Czas oczekiwania na efekty:
  Google - czas oczekiwania na ostateczny efekt pozycjonowania (czyli najwyższe pozycje) trwa przeważnie od 3 do 7 miesięcy
  Onet i Interia - podobnie jak w Google
  W pozostałych wyszukiwarkach i katalogach (które nie mają zbyt dużego znaczenia) strona powinna pokazać się w terminie od 4 dni do ok 200 dni. Z części z nich przyjdą do Państwa potwierdzenie na pocztę email

Co do spadku pozycji to bardzo dużo zależy od branży i słów kluczowych. Dla haseł mniej konkurencyjnych takie pozycjonowanie jednorazowe z możliwością poprawy co kilka miesięcy wystarczy, a hasła bardziej konkurencyjne mogą po jednorazowym pozycjonowaniu wymagać takiego dodatkowego pozycjonowania stałego by utrzymać się w samej czołówce - płatność miesięczna za pozycjonowanie każdego hasła osobno. Tak więc stałe pozycjonowanie to dodatkowa usługa i wskazana jest w przypadku niektórych haseł kluczowych gdzie jest bardzo duża konkurencja. Stałe pozycjonowanie jest to pozycjonowanie za opłatą miesięczną z którego w dowolnym czasie można zrezygnować ale póki będziemy zajmować się pozycjonowaniem to strona będzie w czołówce wyników.
Reklama w internecie poprzez pozycjonowanie stałe dotyczy głównie Google i można je robić juz tylko na jedno najtrudniejsze bądź najważniejsze hasło kluczowe - jest to koszt przeważnie w granicach 50-250 zł netto/miesiąc za hasło lub frazę. Usługa stałego pozycjonowania jest wskazana w przypadku niektórych haseł kluczowych (tych bardzo konkurencyjnych) - w dalszym ciągu jest jednak wiele haseł gdzie stałe pozycjonowanie strony nie jest konieczne.


Jeżeli zainteresowała Państwa oferowana przez nas reklama w internecie to prosimy o przygotowanie listy około 10-15 słów kluczowych, które charakteryzują Państwa firmę i po których to Państwa strona miała by pojawiać się na jak najwyższych pozycjach w wyszukiwarce. Słowa kluczowe mogą również stanowić frazy składające się z dwóch lub trzech wyrazów (np. producent mebli). Listę słów kluczowych prosimy ułożyć w taki sposób, aby rozpoczynały ją te najważniejsze - hasła kluczowe nie powinny być zbyt ogólne i powinny bezpośrednio odpowiadać temu co jest na stronie.

W cenę za jednorazowe pozycjonowanie stron wliczone jest:
  Przygotowanie strony do rejestracji w wyszukiwarkach, by miała wysokie pozycje     będą konieczne pewne drobne zmiany w kodzie strony jest to tzw. optymalizacja.
  Rejestracja (ponad 600 wyszukiwarek i katalogów) i pozycjonowanie strony.
  Wysłanie raportów z Google.pl z pozycją na określone słowo.

Płatności:
Opłata za pozycjonowanie strony internetowej wg oferty powyżej jest opłatą jednorazową. Płatność za pozycjonowanie jednorazowe podzielona jest na dwie części. Każda następna poprawa pozycjonowania którą można sobie zrobić np. raz na pół roku lub raz na rok to połowa kosztów nowego pozycjonowania.

Po pozycjonowaniu jednorazowym klient ma do wyboru:
Dla haseł konkurencyjnych wskazane jest póżniejsze ich stałe pozycjonowanie. W przypadku haseł mniej konkurencyjnych można zaprzestać na pozycjonowaniu jednorazowym i ewentualnie jak będzie taka potrzeba to raz na jakiś czas można zrobić sobie poprawę pozycjonowania (płaci się wówczas juz tylko połowę ceny nowego pozycjonowania jednorazowego).
Skuteczna reklama internetowa - serdecznie zapraszamy.

Co to jest pozycjonowanie?
Optymalizacja strony i jej rejestracja w wyszukiwarkach oraz katalogach jest bardzo dobrą metodą zaistnienia strony w sieci internetowej. W porównaniu z linkami sponsorowanymi, pozycjonowanie strony internetowej to metoda niedroga. Tanie pozycjonowanie stron (inaczej zwane popularyzacja stron) to najlepsza promocja stron w internecie.

Pozycjonowanie
Copyright by ComWeb
Główna | Pozycjonowanie | Hosting | Tworzenie stron | Oferta specjalna | Klienci | Załóż serwer | Pomoc | Kontakt | Linki